Ознака: заштеда

Живот

Одличен трик за тоа како да го зголемите греењето без да ги зголемите сметките: Сè што ви треба е алуминиумска фолија!

Кајл Џејмс споделува интересни трикови на своите профили на TikTok и Instagram, а сега покажа како можете да ја подобрите грејната моќ со помош на алуминиумска фолија Поради поминување повеќе […]

Вести

Граѓаните во банки чуваат 4,6 милијарди евра, за кризата заштедиле плус 205 милиони евра

Кој има пари штеди, кој нема се задолжува – покажува статистиката на Народната банка за минатата година. И во услови на најголема економска криза поради пандемијата со Ковид 19 македонските […]

Занимливости

За една година заштедила 28.000 евра, следејќи ги овие правила – обидете се и вие!

Дали и вие би можеле да ги почитувате овие правила? Оваа девојка тврди дека за една година заштедила 28.000 евра – еве како. Лара Џоан Џарвиш заштедила 28.000 евра во […]

Занимливости

12 грешки поради кои нeкогаш немате доволно пари

Секој сонува за финансиска независност и дебело банковно салдо, но не секој успева во тоа. Кои се грешките што ги правите во секојдневието? Причини заради кои можеби паричникот постојано ви […]

Автомобилизам

КОЛКУ ВСУШНОСТ ЗАШТЕДУВА ВОЗЕЊЕТО НА ПЛИН ?

Возењето на течен нафтен гас (ТНГ) најмногу се поистоветува со желбата да се заштеди некој денар плус во споредба со употребата на бензин бидејќи е речиси двојно поевтин. Но, автогасот […]

Живот

Како да заштедите пари кога купувате авионски билет?

Кога купувате авионски билет со месеци наназад ќе заштедите пари, но треба да знаете дека билетот никогаш не е евтин, освен кога авиокомпанијата согледува дека мора да ја спушти цената […]