Ознака: Иванов

Вести

Објавен конкурсот за Школата за млади лидери на претседателот Иванов

Објавен е конкурсот за 7.Меѓународна обука за млади лидери, што под покровителство на претседателот Ѓорге Иванов, ќе се одржи од 14 до 26 следниот месец во Охрид.Програмата е наменета за […]

Вести

Иванов на средба со Високиот претставник на ОН во Алијансата на Цивилизациите

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска оствари средба со Високиот претставник на Обединетите нации во Алијансата на Цивилизациите, Н.Е  Насир Абдулазиз Ал – Насер.На средбата беше разговарано за улогата […]

Вести

Кабинет на Иванов: По повикот на Иванов, никој не поднел барање за поништување на аболицијата!

Досега нема пристигнато ниту едно барање за поништување на помилување од лицата чии помилувања не беа поништени со новата одлука на претседателот, потврдуваат од кабинетот на Ѓорге Иванов.Претседателот Иванов денеска […]

Вести

Иванов: Поднесете барање ако сакате повлекување на аболицијата

Претседателот Иванов ги повика сите лица за кои се уште важи аболицијата да поднесат официјално барање за нејзино поништување.„Очекувам сите тие кои не се политичари а се дел од таа […]