Ознака: избори 2016

Вести

Ефтов: Криминални полициски структури делеа пари по партиски штабови и џамии

Гласовите на ДУИ одат кај СДСМ, а тоа се оние командантски структури  и оние вахабиситчки структури во кумановско и скопско кои претходно се врзувале за ДУИ, а тоа е со […]

Вести

Оставете се, во јануари отворете нов предмет за ВМРО-ДПМНЕ

Специјалното јавно обвинителство е последна надеж за оспорување на волјата на народот, односно за извојување на битката на странските сценаристи со ВМРО-ДПМНЕ како победник на изборите, пишува Дневник.Извори на „Дневник“ велат оти […]

Вести

Милошоски: СДСМ ги изгуби изборите, во недела повторно ќе изгуби и во Теарце!

СДСМ ги изгуби изборите, во недела повторно ќе изгуби и во Теарце, напиша Антонио Милошоски, носител на кандидатската листа во ИЕ 5 од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил од Лешок.-Почитувани […]

Вести

АНКЕТА ОД ТЕАРЦЕ: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми- ова што се прави е малтретирање на луѓето

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Вести

Управен во 12 часот ќе ја разгледува тужбата на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се петте судии кои ќе одлучуваат

Со почеток во 12.00 часот во Канцеларија бр. 6 ќе одржи јавна седница по поднесената тужба од Коалицијата за предвремени избори за пратеници во Собранието на Република Македонија 2016 година […]

Вести

Партиите имаат 24 часа за тужби до Управниот суд

По завршувањето на синоќешното продолжение на седницата се очекуваше Државната изборна комисија (ДИК) до коалициите и политичките партии да ги достави решенијата со одлуките за приговорите на Беса и на […]

Вести

Филип Петровски: Нема попуштање! ВМРО ПОБЕДИ!

„Нема попуштање, вољата на народот беше јасно изразена и ВМРО – ДПМНЕ победи“ Државната изборна комисија (ДИК) по многу натегања и кавги конечно донесе одлука за последниот приговор поднесен од […]

Вести

ДИК КОНЕЧНО ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Одбиен и последниот приговор на СДСМ

Државната изборнја комисија (ДИК), по многу натегања и кавги, конечно донесе одлука за последниот приговор поднесен од СДСМ, поврзан со наводни нерегуларности на избирачко место во Теарце.Со 4 гласа ЗА, […]

Вести

ДИК стана орган којшто прави политичка фарса, за да ја пролонгира кризата

ДИК стана орган којшто прави политичка фарса, филм со кој треба да се пролонгира политичката криза во Р. Македонија, изјави во гостувањето на ТВ Нова универзитетската професорка Татјана Каракамишева.– Навистина […]

Вести

Каракамишева: Бидејќи му е јасно на СДСМ кој е изборниот победник, очигледно дека странскиот сценарист го пали планот „Б“

„Бидејќи му е јасно на СДСМ кој е изборниот победник, а кој е изборниот губитник, очигледно дека странскиот сценарист го пали планот „Б“ и сака на секаков можен начин, институционално, […]