Ознака: избори

Вести

Мицковски е мафијата што му служи на Заев, глуми статист на избори и брои порази

Мафија што му служи на Заев се оние кои му глумат статисти на избори и ги бројат поразите одбивајќи да понесат било каква одговорност. Mафија што му служи на Заев […]

Вести

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата Николовски вели дека протестите се за лидерот на партијата се заштити од незадоволството внатре во партијата. Во континиуитет […]

Вести

Мицкоски е фатен жив, велат од иницијативата за вонреден конгрес

Мицкоски е фатен жив, велат од иницијативата за вонреден конгрес Во врска со скандалот за изборно финансирање на медиуми со нова реакција се јавија од иницијативата за вонреден конгрес, ви […]

Вести Избор на уредникот

Префрлани се за време на кампањата вчудовидувачки суми од десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност!

Префрлани се за време на кампањата десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност! На почетокот на овој преземен текст да потсетиме дека ПУЛС24 не учествува во изборните […]

Вести

Путин: Претседателските избори во Белорусија се легитимни, му честитав на Лукашенко

Путин: Претседателските избори во Белорусија се легитимни, му честитав на Лукашенко Русија ја признава легитимноста на претседателските избори во Белорусија, изјавил претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Како што објасни, […]

Балкан

Избори во Црна Гора: Опозицијата прогласи победа, Ѓукановиќ не признава пораз

Изборните резултати од парламентарните избори одржани вчера во Црна Гора покажуваат само еден мандат разлика меѓу двете големи коалиции, односно меѓу власта и опозицијата. Центарот за мониторинг и истражување (ЦЕМИ) […]

Свет

Републиканците официјално го номинираа Мајк Пенс за потпретседател на САД

Републиканските делегати едногласно денеска го ре-номинираа Мајк Пенс за кандидат за потпретседател на Соединетите држави, а од нив се очекува и официјално да ја потврдат кандидатурата на претседателот Доналд Трамп […]

Свет

„Нострадамус“ за американските избори: Тој го предвиде триумфот на Трамп, еве што вели тој кој ќе победи во ноември

Американските претседателски избори ќе се одржат во ноември, а како што датумот полека се приближува, се објавуваат бројни предвидувања за тоа кој ќе триумфира во трката за Белата куќа. Алан Лихтман, […]

Свет

Пресврт во Белорусија: Лукашенко вели дека ќе има нови избори

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави денеска дека во земјата ќе бидат организирани нови претседателски избори, но кога ќе бидат прифатени измените во уставот, пренесува Спутник.  – Ние мора да […]

Свет

Зошто Бајден ја избра Камала Харис за потпретседател: За прв пат жена афроамериканка на таа позиција

Демократскиот кандидат за претседател Џо Бајден го избра сенаторот од Калифорнија Камала Харис за заменик претседател, за прв пат во историјата на тоа место афроамериканка е номинирана, но аналитичарите велат […]

Свет

Бајден одлучи со кого ќе се бори против Трамп

Џо Бајден, демократскиот кандидат на претстојните избори за претседател на Соединетите држави на Америка, избра кој е неговиот кандидат за потпретседател на државата ако триумфира на изборите, односно со кого […]