Ознака: избор

Здравје

Како да препознаете чист и квалитетен мед?

Иако повеќето купувачи сакаат да набават чист мед, поради различни причини, најчесто завршуваат со погрешен производ. Со овие неколку корисни чекори може да ја проверите чистотата на медот. 1. Кристализација […]

Занимливости

Внимавајте при изборот на влечки за дома, не се толку добри за вас како што мислите

Симптомите на артритис, како што се болки и отоци на зглобовите на рацете и нозете, може да се влошат и засилат поради носењето домашни влечки. Така барем тврдат докторите кои […]

Сцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија, беше составена од четири членови, […]

Кулинарство

Кулинарски трикови: 4 здрави оброци кои можете да ги понесете на работа

Поради бурниот начин на живот и преголемиот број обврски, многупати немаме време за да се храниме здраво, па најчесто купуваме нешто од пекара или пак се одлучуваме за брза храна. […]

Дестинации

Кои се најдобрите дестинации за патување во септември?

Многумина од нас одат на одмор во септември бидејќи аранжманите тогаш се најевтини, а времето сè уште е топло. Септември е добар месец за патување бидејќи има помалку гужва дури […]

Кулинарство

Совршени идеи за лесен појадок: Овие 3 рецепти за салати се вистинско откритие

Разбудете се со зеленчук, голема доза протеини и шарени чинии за стопроцентно одличен почеток на денот. Би сакале да јадете салати за појадок? Тие се вистинско откритие за поубаво утро. […]