Ознака: изботел

Вести Свет

Во Манчестер избодени три лица, напаѓачот приведен

Како што пренесуваат британските медиуми маж на сред улица во Манчестер избодел најмалку три лица. Нападот се случил на станицата Викторија во Манчестер, а напаѓачот извикувал „Алах Акбар“ додека полицијата […]