Ознака: измама

Коментари

Црквата, онаа што одмолче за промената на името, одсекогаш се злоупотребувала за политички цели, па така и сега

Црквата, онаа што одмолче за промената на името, одсекогаш се злоупотребувала за политички цели, па така и сега… Затоа не не чуди тоа што сега ќе се обидат сите да […]

Сцена

Познати манекенки вклучени во измама тешка повеќе милиони долари, меѓу нив се Џенер и Ратајковски

Во моментов, една од најпопуларните и најуспешни манекенки на светот 23-годишната Кендал Џенер, потоа 22-годишната Бела Хадид, 27-годишната Емили Ратајковски и 22-годишниот Хајли Болдвин, се дел од добро смислена милионска […]

Избор на уредникот

Луѓево од цела држава ги мрцваревте по снегојве за да гледет дамли на бина?

Вечерва на протест: Солза здрвена, жонглерон побелен, палчо полупобелен гледа у пичку матер, Тошо со обезбедување до него, оние другине ботојне в телефони гледаа… Луѓево од цела држава ги мрцваревте […]

Црна хроника

Им рекла дека работи во владина институција и им земала пари да ги вработи

На 05.10.2018 гoдина во 17:20 часот во Полициска станица Тетово лицата Љ.Ф.(39), К.Ф.(28) и С.Ф.(20) сите од село Слатина пријавиле измама извршена од страна на лице по име А.А. од […]

Живот

На овој начин ве мамат на бензинските станици: Човек успеал да открие измама

Еден човек успеал да открие како бензинските станици ги мамат возачите. Возачот во еден момент ја повлекол цевка од која не течело ништо. За тоа време ги следел бројките кои […]

Живот

Мамел мажи во кревет маскиран како домаќинка: 150 жртви преживеале пекол

32 годишниот Брајан Денемостје од Флорида се облекувал како секси домаќинка, заведувал мажи и ги носел во својот дом, а сега би можел да биде осуден на 10 години затвор. […]

Занимливости

Погледнете како продавачка ги мами купувачите

На интернет кружат фотографии снимени од безбедносни камери на еден пазар во Индонезија на кои се гледа како продавачка на прилично дрзок начин ги мами купувачите зад пултот. Откако ќе […]