Ознака: измама

Избор на уредникот

Мицковски е слаб актер, лошо ја одигра претставата

Уште еден од стотиците статуси кои ја објаснуваат позицијата на македонските патриоти кои беа присутни на митингот за промоција на Мицковски, а си отидоа разочарани оти не добија ниеден конкретен […]

Коментари

Зошто молчи Заев?

Па се знае зошто молчи. Оти на дело е една голема фарса по вчерашното фијаско на промотивниот митинг на Мицковски. Тој ги има извештаите од МВР за бројките и знае […]

Избор на уредникот

Гавровски до Мицковски: престанете да го лажете членството

Пренесуваме еден хируршки и математички прецизен статус за тоа како размислува поширокото членство на ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на мајскиот протест ама во Јуни!! Нешто сакам да им кажам на овие […]

Вести

„Санос“ нема направено извоз на автобуси, Заев и Владата направиле измама со промоција на нови автобуси

Потврдена филмската измама на премиерот Зоран Заев, фирмата „Санос“ која има само тројца вработени, нема направено извос на автобусите, како што кажа Зоран Заев. Потврдено е дека нема нови автобуси, […]

Вести

Им земала 250.000 денари за да им ја тргне магијата

Полицијата во Струга поднесе кривична пријава против Ф.М. (49) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“ и против И.В. (43) од Прилеп поради постоење […]

Вести

Медиумите на Сорос со фото измама, што правеа министрите на СДСМ кога поминуваа низ сликите

Формата на фотографиите во Влада на кои се насликани сите поранешни премиери стана тема на полемика меѓу соросовите портали.Веднаш забелешките се дека сликата од портретот од Никола Груевски била за […]

Живот

Доколку ви се јави непознат број и ве праша „Дали ме слушате?“, веднаш спуштете слушалка без да одговорите

Ширум светот, повикот од непознат број со прашање „Дали ме слушате?“ е означено како црвен аларм и тоа од страна на полицијата.Целта е од вас да го слушнат зборот „да“ […]

Живот

Венчавка од пеколот: Младоженец ги замолил гостите да стаат и да ги превртат чиниите- а потоа открил ужасна вистина за невестата!

Го одбрал најлошиот можен начин да ѝ се одмазди на сопругата.Венчавката би  требало да биде најубавиот момент  во  животот на еден вљубен пар. Тогаш, барем според традицијата се  заколнуваат еден […]