Ознака: Илчо Ѓорѓиоски

Македонски фудбал

Ѓорѓиоски: Ова е успех за паметење

Македонскиот шампион Вардар постигна историски успех откако стана првата македонска екипа која избори пласман во групите од Лига Европа.Во баражот од ова натпреварување „црвено-црните“ го елиминираа турскиот тим Фенербахче. Од […]