Ознака: Иран

Занимливости

Пиеле метил алкохол за да се заштитат од коронавирусот, починаа околу 300 лица во Иран

Речиси 300 лица починаа, а повеќе од 1.000 се разболеле во Иран откако пиеле метил алкохол за да се заштитат од коронавирусот, јавија иранските медиуми. Во Иран алкохолот е забранет, […]

Вести

Иран соопшти најголем скок во смртноста од коронавирус, уште 147 починати

Иран соопшти најголем скок во смртноста од коронавирус, уште 147 починати… Иран го пријави својот најголем скок на смртни случаи од новиот коронавирус во средата, дури 147 лица починаа, со […]

Вести Фото

Фото на неделата – ТЕХЕРАН во борба со КОРОНА ВИРУСОТ

Фото на неделата – ТЕХЕРАН во борба со КОРОНА ВИРУСОТ Пожарникарите ги дезинфицираат улиците на Техеран… Ние спроведуваме истражување на нашата фан страна за тоа како Филипче се справува со […]

Вести

Катастрофален биланс во Иран, за еден ден нови 113 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ

Само во изминатите 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ во Иран починале 113 лица. Со тоа, бројот на смртни случаи во земјата се зголеми на 724 луѓе, напиша на Твитер советникот […]

Вести

Иран ослободи околу 70000 затвореници поради КОРОНАвирусот

Иранските власти соопштија дена пуштаат на слобода околу 70.000 затвореници заради епидемијата од новиот коронавирус. – Ослободувањето на затвореници ќе продолжи доколку тоа не создаде проблеми во јавноста, изјави портпаролот […]

Вести

Иран им забрани влез на Кинезите во земјата! Причина: коронавирусот

Иран го забрани влезот во земјата за кинеските државјани во екот на ширењето на новиот коронавирус во Исламската Република, каде до сега умреа 26 лица, соопшти денеска иранската агенција Ирна. […]

Бавча Фото

Специјални гуми за поход на Иран, примопредадени со сите нишани

Специјални гуми за поход на Иран се набавени според информации од Министерството на Шеќеринска. Види фото во прилог. Гумите биле уредно примопредадени, како да се работи за нуклеарна ракета… и […]

Вести

Иран нема да презема понатамошни воени активности

Постојаниот претставник на Иран во ОН, Маџид Тахт Раванчи, изјави денеска дека неговата земја ја завршила одмаздата за Сулејмани и нема да преземе понатамошни воени активности. – Сите наши активности […]

Бавча

Има ли поврзаност на објавата на Паско Кузман за гробот на Александар Македонски и нападор на Иран?

Има ли поврзаност на објавата на Паско Кузман за гробот на Александар Македонски и нападор на Иран? Легитимно прашање во нашата констелација на односи. Се разбира се шегуваме. Понекогаш треба […]

Вести Свет

Најавени се нови ракетни удари од страна на Иран

Како што пред помалку од десет минути извести стратешкиот систем за опасност, од страна на Иран се лансирани ниво ракети кон американски цели во регионот на Ирак. Претходно известивме дека […]