Ознака: Иран

Вести

Иран забележа огромен број на починати од КОРОНА во последните 24 часа

Иран забележа огромен број на починати од КОРОНА во последните 24 часа Ова е најголем дневен раст на починати во Иран во последните два месеци. Иран е најтешко погодена земја […]

Вести

Свадбена прослава придонела за ново ширење на заразата во Иран

Свадбена прослава придонела за ново ширење на заразата со коронавирус во Иран, рекол претседателот Хасан Рохани, но нагласил дека земјата нема други можности освен да ја остави својата економија отворена […]

Вести

Воените бродови на САД ќе бидат уништени ако се заканат на било кој ирански брод – изјави началникот на Иранската револуционерна гарда

Воените бродови на САД ќе бидат уништени ако се заканат на било кој ирански брод – изјави началникот на Иранската револуционерна гарда Иран нема да се двоуми да се одмазди […]

Вести

Иран одби респиратори од САД, Зариф твитна против Трамп

Иран одби респиратори од САД, Зариф твитна против Трамп. Мохамед Џавад Зариф министерот за надворешни работи на Иран му се обрати на Трамп на Твитер. Тој притоа нагласува дека: Иран ќе извезува […]

Занимливости

Пиеле метил алкохол за да се заштитат од коронавирусот, починаа околу 300 лица во Иран

Речиси 300 лица починаа, а повеќе од 1.000 се разболеле во Иран откако пиеле метил алкохол за да се заштитат од коронавирусот, јавија иранските медиуми. Во Иран алкохолот е забранет, […]

Вести

Иран соопшти најголем скок во смртноста од коронавирус, уште 147 починати

Иран соопшти најголем скок во смртноста од коронавирус, уште 147 починати… Иран го пријави својот најголем скок на смртни случаи од новиот коронавирус во средата, дури 147 лица починаа, со […]

Вести Фото

Фото на неделата – ТЕХЕРАН во борба со КОРОНА ВИРУСОТ

Фото на неделата – ТЕХЕРАН во борба со КОРОНА ВИРУСОТ Пожарникарите ги дезинфицираат улиците на Техеран… Ние спроведуваме истражување на нашата фан страна за тоа како Филипче се справува со […]

Вести

Катастрофален биланс во Иран, за еден ден нови 113 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ

Само во изминатите 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ во Иран починале 113 лица. Со тоа, бројот на смртни случаи во земјата се зголеми на 724 луѓе, напиша на Твитер советникот […]

Вести

Иран ослободи околу 70000 затвореници поради КОРОНАвирусот

Иранските власти соопштија дена пуштаат на слобода околу 70.000 затвореници заради епидемијата од новиот коронавирус. – Ослободувањето на затвореници ќе продолжи доколку тоа не создаде проблеми во јавноста, изјави портпаролот […]

Вести

Иран им забрани влез на Кинезите во земјата! Причина: коронавирусот

Иран го забрани влезот во земјата за кинеските државјани во екот на ширењето на новиот коронавирус во Исламската Република, каде до сега умреа 26 лица, соопшти денеска иранската агенција Ирна. […]

Бавча Фото

Специјални гуми за поход на Иран, примопредадени со сите нишани

Специјални гуми за поход на Иран се набавени според информации од Министерството на Шеќеринска. Види фото во прилог. Гумите биле уредно примопредадени, како да се работи за нуклеарна ракета… и […]