Ознака: ислам

Избор на уредникот

Шведска од Нашата Младост Веќе не Постои! Силувања, Шеријат и Зони вон Досег на Полицијата!

Во Шведска постојат 61 област кои се вон контрола на полицијата и државата, пишува во најновиот Шведски полициски извештај, “Utsatta omraden 2017 (Ранливи области 2017 година). Во овие области, попознати […]

Вести

Триесет илјади евра казна за жената која носела никаб и одбила да си го покаже лицето

Судот во италијанското градче Порденоне ја осуди жената која носела никаб, и одбивала да го соблече заради идентификација. Казната најпрво била 4 месеци затвор, а потоа судот ја променил во […]

Живот

Болен народ-Арап и нудел 4 кози за да ја земе ќерка и: Го одбила бидејќи немала каде да ги стави!

44-годишен Арап нудел на 59-годишна жена од Сараево 4 кози во замена за нејзината ќерка Но, како што обелоденија медиумите, таа го одбила бидејќи живее во гарсониера и нема каде […]

Занимливости

Исповед на човекот кој има 97 сопруги: „Луѓе, верувајте ми, две ви се сосем доволни!“

Мухамед Бело Абубакар од Нигерија ја спроведува Божјата волја на многу необичен начин. Имено, тој смета дека неговото постоење на земјата, за што е заслужен Бог, подразбира имање на што […]

Фото

Џенет Џексон ја смери верата и по долго време се појави во јавност во непрепознатливо издание!

Речиси непрепознатлива, сестрата на покојниот Мајкл Џексон го привлече вниманието на минувачите со својата необична комбинација, но со новата тежин

Вести

Извршителот на денешниот терористички напад во Брисел е исламист и поранешен војник

Белгиската полиција го откри идентитетот на лицето што денеска со нож избоде двајца полицајци во проблематичната бриселска населба Скарбек, инцидент кој федералното обвинителство го означи како „потенцијален терористички напад“, јави […]

Балкан

Стравична драма среде Србија: Извикувал „Алах Акбар“, па со мачета нападнал полицајци!

По вториот напад кон полицијата, Н.Б. е ранет  во ногата, а потоа и уапсен.Припадник на вехабистичката заедница Н.Б. уапсен е во Рашка, откако  посегнал по полицијата со  мачета во моментот […]