Ознака: ислам

Вести

ВИДЕО – Муслиманки избркани од ресторан во Париз: „Сите сте терористи“

Сопственик на ресторан во предградие на Париз одбил да услужи две муслиманки со зборовите „Сите сте терористи“.Тоа повторно создаде тензии во Франција. Настанот се случил синоќа, а една од жените […]

Сцена

КАРЛЕУША ДО ДЕЧКОТО КОЈ ПЛУКАЛ ПО ИСЛАМОТ: Да се изм*чам по…

Јелена Карлеуша е една од ретките јавни личности на Балканот, која секогаш го искористува медиумскиот простор за да се бори против говорот на омраза.Имено, Јелена изнела свој став како треба […]

Вести

Тексас со закон го забрани шеријатското право

Тексас повторно создаде стандард за однесување на своите граѓани, пишува American News.Според извештаите, во институциите на Тексас помина законот според кој на муслиманите им се забранети обидите да ги институционализираат […]

Занимливости

Зошто вие ги покривате вашите жени? Одговор кој ќе ве остави без текст!

Една убава приказна која може да нè научи дека некои работи не треба веднаш да ги гледаме со предрасуди, без разлика од која религија сме. Еден Британец дошол до некој мудрец […]