Ознака: исус

Вести

Папата: Ако не го следи Исус, црквата е само невладина организација

Новиот поглавар на Римокатоличката црква, Франсиск Први повика на чистење на црквата и на послушност на Исус Христос, на својата прва миса во четвртокот велејќи дека Црквата е „само невладина […]

Занимливости

Тврдат дека се реинкарнација на Исус и Марија Магдалена

Велат дека тие се реинкарнација на Исус Христос и Марија Магдалена, а неодамна поставиле и логор во Квинсленд, придружени од 30-40 нивни следбеници.  Австралијците се загрижени за новата организација позната како […]