Ознака: камион

Избор на уредникот

Путин стигна со камион на Крим, отворен чудесен мост

Рускиот претседател Владимир Путин отвори за сообраќај мост кој ќе ги поврзе Крим и Русија.Путин седна во камион „камаз“ и прв се повози на новиот мост. Тој им честиташе на […]

Занимливости

Детенце излезе од училишен автобус и се затрча под камион: Реакцијата на возачот ќе ве остави без здив

Возач на камион од Норвешка на Јутјуб објави видео од неверојатна реакција на својот колега кого наишол од спротивниот правец и се соочил со ученик кој излетал пред камионот откако […]

Црна хроника

Камион се преврте на Валандовско Брдо

Камион со струмички регистарски таблици утрово се преврте на Валандовско брдо при што со телесни повреди се здобил возачот.   Од СВР Струмица информираат дека сообраќајката се случила во 6 часот […]

Занимливости

Филмски грабеж на камион во Холандија: Она што го украле крадците ќе ве шокира

Холандската полиција уапси пет лица кои од камион во движење украле неколку стотици смартфони Епл. Уапсените се мажи на возраст меѓу 33 и 43 години и сите се романски државјани.Според […]

Локална самоуправа

Изгоре камион близу Катланово

Попладнево изгоре камион близу скопското село Катланово, на фотографиите кои ги испрати читател на Курир може да се види опожарено е товарно возило во кое се пренусувала хартија. Точните информации […]

Вести

Извлечен камионот кој пропадна во фонтаната на плоштад

Камионот кој пред околу половина час пропадна на плоштадот Македонија, каде што се подготвува централниот пречек на ракометарите на Вардар, веќе е извлечен.Како што може да се види на фотографиите, […]

Вести

Камионите може слободно да се движат на Плетвар

Од 08:30 часот укината е забраната за тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар, соопшти Автомото сојузот на Македонија.На патниот правец Прилеп – Витолиште сообраќајот е дозволен само за лесни […]