Ознака: камион

Контроверзни фајлови

Паранормална активност: Дали оваа жена е доказ дека телепортацијата постои?!

Нова необјаснива снима доаѓа од Русија, каде што се дојде до необичен случај на телепортација?!Како што може да се забележи на видеото, една жена буквално се појавила од некаде, како […]

Вести

Се судрија два камиони и автомобил во Автокоманда

Сообраќајна незгода во која учествуваа два камиони и еден автомобил, пред околу половина час се случи во скопската населба Автокоманда.Итната медицинска помош е пристигната на самото место, но засега нема […]

Црна хроника

ФОТО: Се запали камион на Плетвар

На планинскиот превој Плетвар, денеска се запали товарно возило. Причините за опожарувањето на камионот не се познати, но навремено е спречена поголема катастрофа.Учесници во сообраќајот кои биле во близина биле уплашени […]

Живот

ЖИВОТОТ Е ЧУДО: Извлекол човек од камион во пламен. Се расплакал откако видел за КОГО станува збор!

Дека животот е неверојатен и дека спојува луѓе на неверојатни места и моменти најдобро покажува оваа приказна.Крис Троки денеска има 34 години, сопруга и син. Работи како пожарникар и може […]

Вести

Француската полиција побара бришење на снимките од масакрот во Ница

Единица на француската полиција за борба против тероризмот од властите во Ница побарала да ги избришат снимките од камерите што го покриваат шеталиштето на која беа убиени повеќе од 80 […]

Вести

Фатени се соучесниците на монструмот од Ница!

Француското Јавно обвинителство доцна синоќа соопшти дека покренало обвиненија против пет лица поради вмешаност во нападот во Ница, при кој осомничен исламист со камион влета во толпа луѓе убивајќи 84 […]

Вести

ФОТО: Ова е еден од осомничените за нападот во Ница!

Ремзи Арефа (22) денеска е уапсен во својот дом во Rue Marceau, муслиманско предградие во Кан, поради сомнение за вмешаност во терористичкиот напад се случи во четвртокот.Неговото семејство инсистира на […]

Црна хроника

Пронајдени 39 мигранти во камион на струмичанец

Ноќеска во три часот по полноќ на обиколницата Куманово-Св. Николе било запрено товарно моторно возило „Форд“ транзит со струмички регистарски таблички сопственост на 42 годишен струмичанец кое било придружувано од […]