Ознака: камион

Контроверзни фајлови

Хрватски политичар ГИ ВЖЕШТИ социјалните мрежи: Тврди дека терористичкиот напад во Берлин е исцениран!

Претставникот на Живиот ѕид во хрватскиот парламент, Иван Пернар во понеделникот со својата објава на Фејсбук уште еднаш привлече големо внимание кај јавноста.Тој сподели приказна со која го доведува во […]

Вести

Нови детали: Терористот од Берлин не викал Алах акбар, туку…

Најбараната личност во Европа, осомничениот за нападот во Берлин Анис Амри, убиен е во Милано откако бил сопрен поради рустинска контрола.Тој ранил еден полицаец, па потоа бил убиен од страна […]

Вести

Камионџија од Штип „мртов“ пијан возел во Бугарија: Фатен е со…

Камионџија од Штип е фатен со три промили алкохол како вози низ соседна Бугарија.Откако минал ноќ во станица и се отрезнил, на Македонецот му е одредена забрана за управување возило […]

Вести

Снимка на убиецот од Берлин – еве како се забавувал пред масакрот

Два дена после терористичкиот напад во Берлин, германските медиуми наишле на снимка од осомничениот напаѓач, 24- годишниот Анис Амри.Снимката е објавена во септември, а на него се гледа како весело […]

Вести

Напаѓачот од Берлин бил радикализиран од лидер на ИД во Германија

Новоосомничениот напаѓач на Божиќниот пазар во Берлин, во кој загинаа 12, а 48 лица се повредени, бил радикализиран од страна на лидер на Исламската држава во Германија.Тунижанецот Анис Амри, по […]

Вести

Цела Германија трага по оваа девојка: По крвавиот напад ѝ се губи секаква трага

Припадник на Исламската држава пред две ноќи со камион влета во масата луѓе на божиќниот саем во Берлин – напад со кој уби 12, а повреди 48 лица.После несреќата, неколкумина […]

Вести

ФОТО: Кој е човекот што се смее додека сите тагуваат по нападот во Берлин?

По вчерашниот масакр на Божиќниот саем, кога терорист со камион убил 12 лица, се појавила контроверзна фотографија од улицата во Берлин, која предизвикала навредливи коментари.На Твитер била поставена фотографија на […]

Црна хроника

Камион удри во пасошката контрола на ГП Табановце

Вчера на ГП Табановце, камион „Ивеко“ со турски национални ознаки, управуван од С.Ј. (58) од Р. Турција, удрило во покривна конструкција и оштетило една кабина за пасошка контрола.Од изместувањето на […]