Ознака: Катица Јанева

Македонија

Катица била на операција, ама за да ослабе?!?

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13. Како што дознава “Курир“, пред неколку недели врз неа се спровела […]

Вести

Катица Јанева е на боледување

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на 16-ти јули отворила боледување, информираат од СЈО за „Фокус“. Обвинителката Јанева на 15 јули преку соопштение ја информираше јавноста дека поднесува оставка, се до […]

Македонија

Катица дала еден телефон за вештачење, за вториот изјавила дека го изгубила

Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева ги побарало нејзините телефони во врска со истрагата во која Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец кои […]

Македонија

Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка

Специјалното јавно обвинителство известува дека пред неполни 15 минути првиот човек на Специјалното обвинителство Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка. Почитувани, Во моментот кога со консензус на сите политички партии бев […]

Македонија

САД се согласуваат со ставот на ЕУ за СЈО

На официјалниот профил на Фејсбук од Амбасадата на Соединетите Американски Држави споделувајќи го соопштението на ЕУ за Законот за Јавно обвинителство пишуваат дека Јавното и Специјалното обвинителство се клучни за […]

Македонија

За премиерот Катица Јанева е институција и никако не ја менува

Во интервју за МИА премиерот Зоран Заев кажа дека не мисли да ја смени Катица Јанева. – Апсолутно не. Тоа е за мене институционално прашање, од причина што навистина Катица […]

Македонија

Јанева на итна средба со Јовески – се договориле дека постапувањето по предметите на СЈО ќе продолжи

Макфакс31/01/201914:03 141 Јавното обвинителство на РМ и специјалното јавно обвинителство излегоа со унифицирано заедничко соопштение за денешната средба меѓу државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески и специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. […]

Избор на уредникот

Најава на Катица Јанева , ќе има и обвиненија до Кривичниот Суд

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најави дека наскоро ќе поднесе нови обвиненија до судовите. Не станува збор за предмети отворени од прислушуваните разговори, бидејќи за нив истече рокот од 18 […]

Издвојуваме

На Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија

Според она што го дознаваме на Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија, не сметајќи ја веќе изречената пресуда од две години оваа недела. Пред него се […]

Вести

Еве зошто Катица бара да ѝ се продолжи мандатот!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во луксузен спа-центар се грее на врел кревет од мермер, трошејќи ги парите на граѓаните, пишува Вистина.мк.Со 3.000 евра месечна плата, Јанева може да си допушти […]

Вести

Цуцуловски до Јанева: Аплауз по нарачка бара само човек кој не е сигурен во себе

Професорот Љубомир Цуцуловски во денешното гостување на Телевизијата Алфа, на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и порача дека само човек кој не верува во себеси или нема доверба во себеси […]