Ознака: Катица Јанева

Вести

Јанева и Боки 13 остануваат во Шутка: Одбиени барањата за укинување на притворот

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и на Бојан Јовановски – Боки 13, осомничени во […]

Македонија

Катица Јанева и Боки 13 остануваат во притвор, барањата за укинување – одбиени

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и на Бојан Јовановски – Боки 13, осомничени во […]

Вести

Јанева денес се враќа во притворот во Шутка

Поранешната шефица на СЈО, а сега обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева е на болничко лекување во […]

Вести Македонија

Катица Јанева денеска најверојатно се враќа во Шутка

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева веќе петти ден е на болничко лекување во приватната клиника […]

Вести

Јанева и викендот ќе биде задржана на лекување во болница

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева се уште се наоѓа на болничко лекување, а таму најверојатно ќе остане се до понеделник, вели адвокатката Ирена Фрчкоска за „Фокус“. Јанева веќе три […]

Македонија

Јанева ќе биде задржана на лекување во “Жан Митрев“ клиниката

Катица Јанева ќе биде задржана на лекување во “Жан Митрев“, објави ТВ“Телма“. По нејзино барање таа утрово беше однесена во приватната болница на преглед, каде според извори од истрагата е задржана. […]

Вести Македонија

Јанева понудила спогодба за “Рекет“, Обвинителството ја одбило

Во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата “Рекет“ преку своите адвокати Катица Јанева понудила спогодба за “Рекет“, Обвинителството ја одбило, јавува ТВ“Телма“, повикувајќи се на извори во истрагата, но […]

Вести

Пронајдени клучни докази за „Рекет“: Следуваат обвиненија и за перење на пари!

Во текот на утрешниот ден ќе биде поднесено обвинение за првиот дел од истрагата за случајот Рекет. По вештачењето на одземените предмети пронајдени се многу битни докази. -За осомничените за […]