Ознака: Катица Јанева

Вести Македонија

Катица Јанева останува во Шутка, потврди Апелацискиот суд

Апелацискиот суд денеска и официјално донесе одлука дека Катица Јанева останува во Шутка. Судот добил информација од Обвинителството дека истрагата е завршена. Но апелациските судии се воделе до фактот што […]

Вести

Веќе утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно […]

Вести Македонија

Јанева денес треба да изврши увид во доказите во ЈО

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова завчера го најави нејзината […]

Вести Македонија

Рахиќ открива каде се сместени Катица Јанева и Боки 13:  – Да речеме „прв дојден, прв услужен“

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение. Таму е сместен Бојан Јовановски затоа што прв дојде откако му беше изречен притвор, одговори денеска директорот на […]

Македонија

Пандов до Јанева: Со твоето молчење ме тераш да помислам дека ти се заарни во притвор!

Аналитичарот Александар Пандов секогаш пишувал на Фејсбук за актуелните случувања, но деновиве се чини ептен ја потенцира комуникацијата со поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, делејќи и добронамерни совети да […]

Вести Македонија

И Јанева молчела како Боки 13, двајцата ќе дадат исказ по увид во доказите

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи […]

Вести

И Јанева молчела како Боки 13, барала увид во доказите

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи […]