Ознака: Катица Јанева

Вести

СЈО ПРИЗНА: си наплаќаат по 30.000 евра годишно за драматичните прес-конференции!

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска на прес-конференција призна дека информациите кои излегоа во јавноста дека добиваат фантастично високи плати и додатоци кои се движат од 2.500 до 3.500 евра месечно […]

Колумни

Совршеното алиби на Јанева со Грчев

Независната Kатица Јанева го најмила независниот Мирослав Грчев – експерт каков што Архитектонскиот факултет има сега и никогаш повеќе, за заедно во легална постапка да докажат какви мразачи на политички […]

Вести

Филип Петровски: Катица Јанева направи ЦИРКУС од Јавното обвинителство

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, д-р Филип Петровски вечерва гостува во емисија на ТВ Нова заедно со поранешниот пратеник од ПДП, Исмет Рамадани.  Тема на дебатата во емисијата […]

Вести

Героски најави нова офанзива на Јанева

СДСМ почна и преку медиумите на својата новинарска перјаница Бранко Героски јавно да ги презентира политичките нарачки на опозицискиот лидер Зоран Заев до специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.Бранко Героски, во […]

Вести

„Титаник“ прв случај на СЈО, побаран притвор за осум лица

Првиот случај за кој Специјалното јавно обвинителството (СЈО) отвори истражна постапка е „Титаник“, а се однесува на дела поврзани со изборите, соопшти денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Обвинителката Фатиме […]