Ознака: Катица Јанева

Вести

Јанева без докази барала притвори, ОСС1 ги отфрли незаконските барања на СЈО

Судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по предлози за определување мерка притвор против лицето Г.Г. и мерки за претпазливост против лицата Т.Ј., Г.Ј., Н.Б. […]

Вести

Ленче Ристовска нов адут на странците, Јанева и Фетаи ја напуштаат сцената?

По неуспешните драматуршки изведби на Катица Јанева и Фатиме Фетаи, со кои наместо позитивен одзив кај граѓаните добија рекордно ниско ниво на недоверба на сите спроведени истражувања на јавното мислење, […]

Вести

Јанева води политичка хајка против Груевски

Катица Јанева со театрални и партиски прес-конференции, без да презентира ниту еден доказ, води политичка хајка против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и владејачката партија.Бидејќи нема аргументи и докази, Јанева […]

Вести

Трајковски: Катица Јанева отворено застана на ставот дека некои дивоградби мора да се третираат поинаку од останатите!

Катица Јанева срамно и непрофесионално игнорираше десетици решенија, вештачења и судски пресуди во полза на општина Гази Баба кои јасно докажуваа дека објектот Космос на Фијат Цановски е дивоградба и […]

Вести

СЈО продолжило да постапува по предметите непочитувајќи ја одлуката за аболиција

Специјалното јавно обвинителство продолжило да постапува по предметите непочитувајќи ја одлуката за аболиција на шефот на државата Ѓорге Иванов, призна денеска на на прес-конференција обвинителката Ленче Ристовска.Обвинителката Ленче Ристовска призна […]

Вести

На платниот список на СЈО Тортевски и Шкариќ

Портпаролот на Специјалното јавно обвинителство Ленче Ристовска делумно призна дека двајцата наводни експерти кои во јавноста преку медиумите ги бранеа ставовите на опозицијата и СЈО, Светомир Шкариќ и адвокатот Александар […]

Вести

СЈО ПРИЗНА: си наплаќаат по 30.000 евра годишно за драматичните прес-конференции!

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска на прес-конференција призна дека информациите кои излегоа во јавноста дека добиваат фантастично високи плати и додатоци кои се движат од 2.500 до 3.500 евра месечно […]