Ознака: кира

Сцена

Мекици за малата Кира- Катерина сподели како изгледа прославата

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска. Вечерва најблиските се собраа на мекици, да го прослават раѓањето на второто бебе, […]

Сцена

Се породи македонската убавица Катарина Ивановска- на свет донесе ќеркичка

Македонскиот модел со светска кариера Катарина Ивановска по втор пат стана мајка. Веста на Инстаграм ја сподели пејачката Тамара Тодевска. Македонската убавица доби ќерка која ќе се вика Кира, по […]

Сцена

Катарина Ивановска го откри полот и името на бебето: Иако носи девојче, тоа ќе се вика по таткото на манекенката

Македонската манекенка која има најуспешна кариера надвор од границите на земјава, Катарина Ивановска деновиве влезе во деветтиот месец од бременоста. Таа неодамна славеше роденден, па во друштвото составено од претставници […]