Ознака: кнедли

Кулинарство

Необичен, сочен и исклучително вкусен десерт: Рецепт за домашни кнедли со нутела кои сите ќе ги обожувате

Вкусот на овој десерт никој нема да го остави рамнодушен, па поради тоа ви препорачуваме да го пробате. За кнедли: – 750 грама компири; – 1 жолчка; – 3 лажици […]