Ознака: кокаин

Вести

Уапсена позната македонска актерка – учествувала во шверц на кокаин

Познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, денеска бил уапсена поради поврзаност со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Во моментов актерката Силвија Стојановска, е однесена пред Основниот кривчен суд во […]

Занимливости

Брачна двојка пензионери со крузер крстареле и шверцувале кокаин

Повозрасна брачна двојка е уапсена откако големо количество кокаин било запленето во нивниот багаж по крстарење од Карибите до Европа. Седумдесет годишна жена и нејзиниот две години постар сопруг се […]

Сцена

Дарко Лазиќ фатен како шмрка кокаин

Српскиот пејач Дарко Лазиќ (26) бил „фатен“, наводно, како шмрка бел прав, пишува српски Курир, кој објави видео. Овие наводи биле документирани со фотографии, извадени од снимка од камера.Победникот во „Ѕвездите […]

Останати спортови

Британски тенисер доби забрана за играње откако падна на тест за кокаин

Британскиот тенисер Ден Еванс доби забрана за играње на една година бидејќи бил позитивен на тест за кокаин, за што тој изјави оти по грешка го помешал во својата торбичка […]

Вести

Француската полиција заплени над еден тон кокаин од Колумбија

Француската полиција заплени над еден тон кокаин, кој е пренесен со авион од Колумбија, изјави обвинител од градот Бордо.Вредноста на дрогата се проценува на околу 100 милиони евра. Таа е […]

Живот

Погледнете како точно кокаинот го менува телото!

Сите имаат слушнато колку штетна е дрогата за човековото здравје. Во посебна статија објавена во британското издание „Daily Mail„, проф. Џон Хенри од болницата „Сент Мери“ во Лондон опишува како […]