Ознака: колач

Кулинарство

Потребни ви се само 2 состојки – префин чоколаден колач готов за 60 секунди

Содржината на смесата можете да ја зголемите и да ја испечете во калап за мафини, но за тоа ќе ви биде потребно повеќе време. По социјалните мрежи веќе подолго време […]

Кулинарство

Доколку заборавивте на колку степени се пече вашата омилена торта, еве како да знаете со сигурност

Температурата на која се печат колачите влијае на конечниот резултат и зависи од тоа дали тортата ќе изгледа добро и дали ќе се пече правилно. Понекогаш се случува тортата да […]