Ознака: колач

Кулинарство

Без грешка: Рецепт за брз колач со цреши кој му успева на секого

Искористете ја сезоната на цреши за да го испробате овој рецепт за едноставен колач кој сигурно ќе стане омилен гостин на вашата трпеза. Црешите претставуваат богат извор на антиоксиданси, влакна […]

Кулинарство

„Руски шубари“: Совршени колачи за секоја пригода!

Овие колачи изгледаат одлично, лесно се прават и сите ги обожуваат. Искористете го слободното време за да ги направите. Руски шубари: Совршени колачи за секоја пригода! „Руските шубари“ или капи […]

Кулинарство

Колач со портокал и рум: Никогаш поедноставен десерт со мирис и вкус кои вечно се паметат

Денеска ви претставуваме генијален рецепт за кој ви е потребно многу малку време, а сите состојки ги имате во кујната. Потребни состојки: – 180 гр. путер – 200 гр. шеќер […]

Кулинарство

 Рецепт за омилениот чоколаден десерт на Кејт Мидлтон

Ако обожавате да пробувате нови чоколадни десерти, тогаш ќе бидете воодушевени од омилениот десерт на Кејт Мидлтон. Рецептот за кралски пудинг од чоколадо го сподели поранешен готвач на британското кралско […]