Ознака: Колинда Грабар Китаровиќ

Сцена

Поранешната претседателка на Хрватска беше во операциона сала: Лекарите и го оперираа вратот

Пред неа е долго закрепнување… Во петокот поранешната претседателка на Хрватска и член на Меѓународниот олимписки одбор, Колинда Грабар – Китаровиќ беше оперирана на вратот, дознаваат хрватските медиуми. Лекарите и […]

Занимливости

Распеана Колинда – „Некои пишуваат дека не знам да пеам, а јас знам“ (ВИДЕО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ после говорот на Генералното собрание на ОН отишла на дружење во постојаната мисија на Хрватска при оваа светска организација, а ѝ се придружил и […]

Сцена

Откриена тајната на Колинда – како хрватската претседателка успеа да ги стопи килограмите?

Евидентно е дека претседателот на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ изгледа подобро од кога и да било. Тешко е да се поверува дека оваа дама има 50 години, бидејќи изгледа фантастично. Причината […]

Балкан

Претседателката на Хрватска на бал: Колинда танцуваше во карневалски фустан

Во Гувернерова палата во хрватскиот град Риека синоќа се одржа 20. Хуманитарен карневалски бал. Годинава средствата се наменети за Клиниката за детска хирургија на Клиничкиот болнички центар во Риека. Собраните […]

Сцена

Колинда и Макрон повторно се сретнаа на дожд, а од нејзините високи потпетици ќе се смеете со солзи

По повод одбележувањето на 100 годишнината од крајот на првата светска војна францускиот претседател По повод одбележувањето на 100 годишнината од крајот на првата светска војна францускиот претседател Емануел Макрон […]

Сцена

Колинда никако да научи од грешките: Цела Хрватска се смее од нејзиното куче

Хрватската претседателка Колинда Грабар – Китаровиќ организираше „Ден на отворени врати“ посветен на животните во засолништата. Претседателката беше домаќин на љубителите на животни од цела Хрватска. Тие можеа да ја […]

Балкан Вести

Уапсен вооружен маж во близина на зградата на Колинда Грабар-Китаровиќ 

По добиена дојава хрватската полиција уапси вооружен маж, кој се шетал, па потоа застанал во близина на зградата во која живее хрватската претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ. Апсењето е извршено од […]

Сцена

Сите ја исмеваат Колинда

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ дала интервју за австрискиот весник „Клајне цајтунг“ (Kleine Zeitung) и откако разговорот го пренесоа хрватските медиуми, социјалните мрежи беа преплавени со коментари во кои корисниците […]