Ознака: компири

Кулинарство

Згмечени па печени: Сите ги обожаваат вака приготвените компири!

Крцкавоста е загарантирана ако го згмечите компирот со виљушка, чаша или некое друго кујнско помагало, односно ако му ја израмните површината пред да го ставите во рерна Згмечените печени компири […]

Кулинарство

Познат готвач го открил најдобриот трик за совршени компири: Никогаш не би погодиле со што ги премачкува пред печење!

Големите кулинарски мајстори имаат свои трикови со кои ова станува лесна задача, а тајната честопати е во некоја посебна, можеби неочекувана состојка. Неодамна својот трик за совршено подготвен крцкав копир […]

Кулинарство

Предлог за ручек: Печена пастрмка со компири

Предлог што да зготвите за денешниот ручек. Состојки: 2 пастрмки Половина килограм компири Бело вино Маслиново масло Сол, бибер Рузмарин Лимон Три чешниња лук Начин на подготовка: Загрејте ја рерната […]