Ознака: компири

Кулинарство

Експлозија на задоволство во устата: Компир dofine – Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадење

Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадењеОвој вкусен компир изгледа толку ефектно, што слободно може да се најде и на свечена трпеза. И не е тежок за […]

Кулинарство

Пикантни печени компири со семки и зачини

Пикантни и крцкави компири, кои се идеален прилог за ручек.Состојки: 600г компири 1 шолја пченкарно брашно Семки од сончоглед и сусам Оригано Мајчина душица Рузмарин Масло, сол Толчена пиперка Мелена […]

Кулинарство

Однадвор крцкав, а одвнатре мек: Сме пробале печен компир на многу начини, но овој е на врвот на скалата!

Феноменално крцкава кора однадвор, а одвнатре мек, ароматизиран со рузмарин.Состојки: компири средна големина маст малку крупна морска сол малку маслиново масло 1-2 лажици оцет зачини (рузмарин или др. по желба) […]

Кулинарство

Ова ќе биде вашиот ОМИЛЕН ПОЈАДОК, заедно со чаша јогурт!

Ова ќе биде вашиот омилен појадок, заедно со чаша јогурт!Состојки: 200 мл јогурт 2 јајца 200 мл млеко 5-6 поголеми компири 1 главица кромид бибер сол брашно по потреба Подготовка: […]