Ознака: концерт

Сцена

Андре Риу доаѓа во Скопје, ќе настапи со неговиот оркестар од 60 члена

Светската ѕвезда Андре Риу, познат како „современиот крал на валцерот“ на 6 јуни ќе одржи концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Тој во Македонија доаѓа со неговиот 60-член „Јохан […]

Сцена

Искршени тоалети, заборавени хулахопки по концертот на Аца Лукас во Скопје

По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана. Искршени тоалети, заборавени женски хулахопки, прашкаста материја […]

Видео

ТРАГЕДИЈА: цунами ги ОДНЕСЕ бендот и публиката на концерт (ВИДЕО)

Објавена е снимка од моментот кога голем бран погодил поп-концерт на кој настапувал бендот Севентин, на плажата Танжунг Лесунг. Досега не паметиме да била снимена ваква трагедија на ваков начин: […]

Сцена

Солзи и запросување на спектакуларниот концерт на Марија Шерифовиќ во Тузла!

Вечерта во сабота и покрај лошите временски услови, односно невремето кое го зафати речиси целиот Балкан Марија Шерифовиќ одржа спектакуларен концерт во салата “Мејдан“ во Тузла. Со своите неверојатни гласовни […]

Сцена

Кои изведувачи од Македонија и регионот ќе настапат во чест на Тоше Проески?

Каролина Гочева и сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ се македонските изведувачи кои ќе настапат на концертот посветен на Тоше Проески закажан на 2 ноември во ВИП Арената „Борис Трајковски“. […]

Сцена

Некогаш слетуваше со хеликоптер, а вака Лепа Брена се појави на концертот во „Штарк Арена“

Лепа Брена вчера го прослави својот 58 роденден. По повод нејзиниот роденден, но и 35 години кариера Брена одржа спектакуларен концерт во „Штарк Арена“ во Белград. Пред 20 000 присутни […]

Сцена

Шакира ќе пее на отворањето на мостот меѓу албанскиот и српскиот дел на Митровица

Градоначалникот на Митровица Агим Бахтири вети дека на отворањето на мостот кој го дели градот на албански и српски дел ќе донесе една од ѕвездите на светската забавна музика, а […]

Сцена

Цели 11 години од последниот концерт на Тоше Проески

Цели единаесет години… Останаа само убави спомени и сеќавања. Спомени и сеќавања кои никогаш нема да избледат. Сеќавања на нешто убаво, нешто вредно и непроценливо, нешто неповторливо. Македонија беше горда, […]

Сцена

Северина ги отпеа „Македонско девојче“, Јовано, Јованке, „Битола, мој роден крај

Во спортската сала „Билјанини извори” во Охрид синоќа ечеа „Македонско девојче”, „Битола, мој роден крај”, Јовано, Јованке”, а во чест на Тоше Проески, хрватската ѕвезда ја отпеа „Игри без граници”. […]