Ознака: концерт

Сцена

Северина пристигна во Охрид, но од авион призна голема тајна

Познатата хрватска пејачка Северина попладнево пристигна во Охрид каде што вечерва има закажан концерт на стадионот „Билјанини извори“. Пејачката пристигна со приватен авион заедно со својот сопруг Игор Којиќ на […]

Сцена

Брена ја запали Бања Лука: Со невиден стајлинг ја запали сцената

Популарната пејачка Лепа Брена, настапи во Бањалука каде на фановите им приреди невиден спектакл. Облечена во комбинезон месо боја, со сјајни детали, ја покажа завидната фигура и ги доби симпатиите […]

Вести

Пејачите се откажуваат од настап на срамната прослава во сабота, благодарение на твитерџиите?

Дел од артистите кои се најавени во програмата на Владата за прослава на условената покана за ЕУ и НАТО ги откажуваат настапите?! Твитерџиите ги “распнаа” изведувачите со статуси, барајќи од […]

Сцена

Јелена Карлеуша го прекина одморот поради пријателка

Пејачката Марија Шерифовиќ вчера вечер направи концерт во Штарк Арената, концер кој се очекуваше долго време. Многубројните фанови, но и познати личности беа дел од спектаклот, а меѓу нив беше […]

Сцена

Владо Јаневски не е во добра здравствена состојба

Одложен е концертот на Владо Јаневски поради неговата здравствена состојба. Фановите се загрижени и прашуваат што се случува со пејачот. „Драги пријатели, Со жалење ве известуваме дека сме приморани да […]

Сцена

Големата балканска ѕвезда за првпат на концерт во Скопје

Познатата балканска музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ на голем солистички концерт за прв пат во Скопје.Единствената српска победничка на најголемиот музички настан – Евровизија, одлучи да ги израдува сите свои фанови од Македонија. […]

Сцена

Незгода на концертот на Жељко Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ вчера приреди вечера за паметење, но за време на спектакуларниот концерт се случи мала незгода на сцената. Додека се свиреле најголемите хитови на пејачот, во еден момент еден од […]

Сцена

Шакира откажа концерт и откри дека е болна

Популарната пејачка Шакира, денес ги шокираше фановите на социјалните мрежи кога откри дека има сериозен здравствен проблем и дека поради тоа го откажува концертот во Германија.Таа со емотивна порака соопшти […]

Сцена

После 30 години Црвена Јабука проговорија за трагедијата кај Мостар

Популарниот сараевски бенд, „Црвена Јабука“, на самиот почеток по формирањето, пред цели три децении, доживеал тешки моменти кога во сообраќајна несреќа загубиле два члена. На 18. септемрви 1986 година, додека […]