Ознака: концерт

Сцена

Видео: Возбудена тинејџерка „му рипна“ на Енрике: Обезбедувањето беспомошно!

Во видеото од турнејата „Sex and Love“ на 41-годишниот Шпанец, младата обожавателка се качува на сцената и ги обвива рацете и нозете околу Енрике. Возбудена обожавателка успеа да се качи на […]

Сцена

ТРАГЕДИЈА: Напаѓач пукал додека пејачката давала автограми, па си пресудил себеси!

Поранешната учесничка на американското шоу „Voice“, Кристина Грими (22), застрелана е додека во петокот околу 22:45 во Флорида.Грими во  критична состојба била пренесена во локална болница, каде им подлегнала на […]

Вести

УМС Центар: Жерновски им должи одговори на граѓаните!

По откажувањето на настапот на познатиот американски диџеј и продуцент Стив Аоки кој беше помпезно најавуван од градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска УМС на ВМРО-ДПМНЕ јавно го прашаа […]

Сцена

Северина со спектакуларно шоу во Скопје

Танцување, емоции, светла, ефекти, акробации, синоќа хрватската музичка ѕвезда Северина приреди шоу за паметење пред околу 9.000 гледачи во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Најави бајка во четири чина, но […]

Сцена

Фото: Северина пристигна во Скопје!

Синоќа околу 22:30 на аеродромот „Александар Велики“, слета авионот со кој Северина и нејзините најблиски соработници пристигнаа во Скопје. Популарната хрватска пејачка ќе одржи концерт во сабота вечер во арената […]

Сцена

10 распродадени концерти за 10 минути – Бијонсе

Музичката дива на денешницата Бијонсе, ги соборува сите можни рекорди. Освен што важи за моментално најбарана, најпосакувана и најубава жена на планетата,  нејзината музичка кариера постојано се движи во нагорна […]

Сцена

50.000 луѓе го гледаа Влатко Илиевски во Универзалната сала во 2012

Дефинитивно можеме да кажеме дека 2012 година беше и повеќе од успешна за нашиот музичар Влатко Илиевски. Уште на почетокот на годината, Влатко го одржа концертот „Ден за љубов и […]

Сцена

Со помош на полицијата Есма стигна на концертот во Загреб

Кралицата на ромската музика, Есма Реџепова, во понеделникот одржа одличен концерт во Загреб, во салата Ватрослав Лисински. Гостите беа повеќе од задоволни, а атмосферата весела како и секогаш.   Дел […]

Сцена

Карлеуша пееше во празна дискотека

Карлеуша приреди уште еден дебакл…   Популарната пејачка настапила во австриската престолнина пред неколку десетици фанови. Како што се ближел крајот на нејзиниот настап, бројот на нејзините фанови полека се […]