Ознака: концерт

Сцена

50.000 луѓе го гледаа Влатко Илиевски во Универзалната сала во 2012

Дефинитивно можеме да кажеме дека 2012 година беше и повеќе од успешна за нашиот музичар Влатко Илиевски. Уште на почетокот на годината, Влатко го одржа концертот „Ден за љубов и […]

Сцена

Со помош на полицијата Есма стигна на концертот во Загреб

Кралицата на ромската музика, Есма Реџепова, во понеделникот одржа одличен концерт во Загреб, во салата Ватрослав Лисински. Гостите беа повеќе од задоволни, а атмосферата весела како и секогаш.   Дел […]

Сцена

Карлеуша пееше во празна дискотека

Карлеуша приреди уште еден дебакл…   Популарната пејачка настапила во австриската престолнина пред неколку десетици фанови. Како што се ближел крајот на нејзиниот настап, бројот на нејзините фанови полека се […]

Сцена

”Coldplay” се растура

'Ова е нашиот последен голем концерт барем за наредните три години'- изјави Крис Мартин после концертот во Австралија. Фронтменот изјави дека овој концерт имале желба да го направат еден од […]

Сцена

Наташа Беквалац им препорача на Хрватите да не сметаат повеќе на неа

Пеачката Наташа Беквалац, изреволтирана од ослободителната пресуда за хрватските генерали, го откажа својот концерт во Загреб.   Таа им препорачала на организаторите на настапот да не сметаат на неа. Имено […]

Сцена

Џенифер Лопез: Концертот во Белград ми беше еден од најдобрите до сега

“Беше феноменално, прекрасна публика, совршена атмосфера…Мислам дека ова е еден од топ трите концерти во мојот живот”…вака гласеше една од изјавите на Џенифер Лопез дадени за време на нејзиното интервју […]