Ознака: корона вирус

Вести

Макрон најави сериозни рестрикции со кои треба да се запре алармантниот пораст на новозаразени од КОРОНА

Макрон најави сериозни рестрикции со кои треба да се запре алармантниот пораст на новозаразени од КОРОНА Франција го надмина прагот од еден милион заразени со коронавирусот (во време на пишување […]

Вести

Уште еден политичар жртва на КОРОНА, Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Уште еден политичар жртва на КОРОНА, Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот Таа самата извести за ова на својот Фејсбук профил со следните зборови: Почитувани пријатели, Денес попладнево ненадејно добив […]

Вести

АПЕЛ: Домашните слави исклучиво во кругот на семејството

АПЕЛ: Домашните слави исклучиво во кругот на семејството Комисијата за односи со верските заедници во пресрет на периодот во кој голем број на семејства ширум државата ги чествуваат домашните православни […]

Вести

И денеска големи бројки, 404 новозаразени и 14 починати

И денеска големи бројки, 404 новозаразени и 14 починати Ковид состојба 24.10.2020 Новозаразени: 404 Тестирани: 1524 Оздравени: 182 Починати: 14 Вкупно дијагностицирани: 26394 Вкупно оздравени: 18430 Вкупно починати: 897 Активни […]

Црна хроника

Поради компликации од КОРОНА во Гевгелија почина музичарот Васил Ангов

Поради компликации од КОРОНА во Гевгелија почина музичарот Васил Ангов Коронавирусот предизвика компликации од кои синоќа почина гевгелискиот музичар и пејач Васил Ангов (51), познат по фестивалските хитови „Оди адио“, […]