Ознака: корона вирус

Вести

Нов црн биланс во Кина: 213 починати од коронавирусот, 9.692 заразени

Од последиците на коронавирусот во Кина починаа 213 лица, а 9.692 се заразени, соопшти Кинеската здравствена комисија. За 24 часа бројот на жртвите се зголеми за 43 лица. Најголем број […]

Вести Меѓународен фудбал

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина кое што требаше да започне на 22 февруари. Нов термин не е сеуште соопштен. Повеќе за Корона вирусот прочитајте тука Со […]

Вести Видео

Брука: хулиган навредуваше туристи од Кина на железничката станица во Скопје (видео)

Брука: хулиган навредуваше туристи од Кина на железничката станица во Скопје. Невидена брука е ова што ќе го погледнете во видеово подолу. Ние како редакција сметаме дека е за секаква […]

Вести

Русија го прекина скоро целосно железничкиот сообраќај со Кина поради КОРОНА вирусот

Русија денеска донесе одлука за прекин на железничкиот сообраќај со Кина, освен возот на релација Москва – Пекинг, за да го спречи ширењето на новиот корона вирус, изјави за медиумите […]

Вести Издвојуваме

Интерактивна мапа за тоа како се шири низ Азија вирусот КОРОНА

Интерактивна мапа за тоа како се шири низ Азија вирусот КОРОНА, објави Раша Тудеј на својот твитер профил. Информациите говорат дека досега има 106 луѓе се починати и дека над […]

Вести

Не престанува да се шири: Потврден прв случај на заболен со коронавирус во Канада

Канадските здравствени власти денеска го потврдија првиот случај во земјата на заразен со смртоносниот коронавирус, кој потекнува од Кина, наведувајќи дека сопругата на пациентот, исто така, е позитивна на тестирањето […]

Вести

Кина: Четврти смртен случај од корона вирусот

Четврто лице почина од новиот тип коронавирус во Кина, соопштија локалните власти утрово. Во Вухан, каде беше регистриран и првиот случај, почина 89-годишник. Инфицирани се повеќе од 200 луѓе. Здравствените […]