Ознака: корупција

Македонија

Казната на Јанкуловска за “Тенк“ Апелација ја намали на четири години

Судијката Добрила Кацарска ја осуди поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на шест години затвор за набавката на луксузниот “Мерцедес“ во одвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно […]

Видео Избор на уредникот Контроверзни фајлови

Кој е дипломатот што во Брисел одби да ги прифати документите за Филип Петровски?

Како што може да се види во експлицитно снимено видео дипломат во Брисел ги одбива документите за Филип Петровски, односно од петни жили се труди да најде забелешка зошто не […]

Избор на уредникот Контроверзни фајлови

Овие две јаки девојки ги знаете ли? И да не ги знаете, знајте дека партија ги вработи

Марија и Душица Андонови од Струмица од родното место на нашиот уважен премиер ЗЗ, архитектки… едно време колку што знаеме преку Стевчо Јакимовски беа… Сега се смениле времињата. Ама нема […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: КОРУМПИРАНИ ПОЛИТИЧКИ ЕЛИТИ = КЛЕКНАТА ДРЖАВА НА КОЛЕНА

Кога зборуваме за политичка корупција, природно е да се мисли на изборите кои претставуваат еден дел од политичките активности. Во Република Македонија, општо познато е дека постојат фер, слободни и […]

Контроверзни фајлови

Груевски на Сејшели. Кој ја лиферуваше видео бомбата?

Во шокантно видео кое синојка беше објавено на повеќе македонски портали се гледа како Груевски се одмара на Сејшелите во една посебно опуштена атмосфера. И се би било во ред […]

Издвојуваме Коментари

Кому му е гајле како ќе гласа Никола Тодоров?!

Навистина не ви се чини легитимно прашањето кому му е гајле ќе гласа Никола Тодоров?! Некогашниот првенец на ВМРО-ДПМНЕ и миленик на Груевски, кој што му овозможи да биде на функција […]

Издвојуваме

Партијата на Мицковски пред расцеп по прашањето на референдумот

Далеку по ветениот августовски термин за став на десети септември по највиталното прашање на сите времиња за Македонците, партијата на Мицковски наместо со јасен став и заштита на интересите на […]

Коментари

На што се смеат овие луѓе?

Да, да добро читате. На што се смеат овие луѓе. Македонија тоне во корупција и скандали секојдневно. Истовремено ни се подготвува промена на уставното име без ганација за членство ниту […]

Коментари

Нели е срамота бе Димитров? Или за тебе важат други правила?

Додека државата тоне во криза секој ден се подлабоко некој од тоа профитира. Додека наши деца умираат за десетина илјади долари, некој повеќе кратно од таа сума добива за школување […]

Издвојуваме

Две години затвор за Груевски, што тргна наопаку?

Две години затвор доби поранешниот премиер Никола Груевски, откако денеска во Основниот суд Скопје 1 беше прогласен за виновен во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Тенк“, што се однесуваше на […]