Ознака: косово

Балкан Избор на уредникот

Доказите за “жолтата куќа” се уништени во Хашкиот трибунал: Осум припадници на ОВК сведочат за трговијата со човечки органи

Србија го достави до Специјализираниот совет во Хаг извештајот за „жолтата куќа“ составен во 2004 година од форензичари, експерти за судска медицина и извршители на Хаг и УНМИК. Главната работа […]

Балкан

ХАОС ВО КОСОВО! Избувнала општа тепачка! Едно лице е тешко повредено, биле користени ножеви, боксирачи и шипки!

Едно лице е тешко повредено во тепачка во Подуево, во која учесниците користеле ножеви, метални боксирачи и шипки, соопшти денеска косовската полиција. Тепачката се случила на улицата Џемајл Мустафа во […]

Балкан

ТЕПАЧКА ВО ПАРЛАМЕНТОТ НА КОСОВО!

Неколку членови на косовското собрание се судрија денес, при крајот на седницата на која се разговараше за исчезнатите лица. Вербалниот судир се претвори во физички судир, по што собраниската седница […]

Вести

Полицискиот час во Косово ги наполни трговските центри во Македонија: Некој на шопинг, некој на гости

Наместо дома за полициски час, на викенд за шопинг и на гости кај роднини во Македонија. Заострените мерки во соседството ја зголеми фреквенцијата на возила на граничниот премин Блаце. Во […]

Вести

Од денеска без ПЦР тест ќе може да се патува во Косово

Граѓаните на Република Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на негативен ПЦР тест, соопштија ноќеска од Владата. Можноста за влез […]

Вести

Од следната недела влез во Србија, Косово, Црна Гора и БиХ без ПЦР-тест

Mакедонските државјани од понеделник, 12 октомври, ќе може да влезат во Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина без негативен ПЦР-тест. Исто така, и државјаните на овие четири земји […]

Вести

Владата ќе одлучува за патувања во регионов без ПЦР-тест

Владата денеска на седница треба да ги разгледува препораките од Комисијата за заразни болести и да донесе одлука за патувања во земјите од регионот, Србија, Црна Гора и Косово, без […]