Ознака: кражба

Uncategorized Издвојуваме

Криминалец од Македонија работи за меѓународен сајт, со кој се крадат пари од сите кои внесени со измама

Во Македонија постојат луѓе кои се претставуваат како експерти за трговија со акции на светските берзи. За ваква активност нудат „роботи“ кои тргуваат во ваше име. Добивме информација дека деновиве […]

Сцена

„Некој ќе одговара за ова“: Натрапници провалиле на имотот на кралицата Елизабета

Двајца натрапници упаднале во имотот на кралицата Елизабета во Виндзор. Упадот се случи минатата недела, но веста дури сега е потврдена за британските медиуми. Осомничениот, 31-годишен маж и 29-годишна жена, […]

Сцена

Ограбена славната пејачка: На Бијонсе и се украдени предмети вредни милион долари

Американската пејачка и актерка Бијонсе дури двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднаа во магацин каде ги чува своите скапоцености. Три магацини во Лос Анџелес, кои пејаката ги […]

Црна хроника

Во штипската болница УКРАЛЕ ЗЛАТЕН НАКИТ ОД ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ

Во штипската болница УКРАЛЕ ЗЛАТЕН НАКИТ ОД ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ Кражба на златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение е регистрирана во текот на вчерашниот ден. Портпаролот на СВР-Штип, […]

Занимливости

Нападнал старица, но брзо зажалил: Кога ќе дознаете кој го претепа, нема да верувате

Крадец упаднал во станот на 81-годишната Елизабет МекГреј, со надеж за лесен плен, но брзо на болен начин дознал дека донел погрешна одлука. Лоренца Марухо (67), која тренираше боречки вештини […]

Сцена

Српската пејачка Романа излезе од затвор во Австралија и чека депортација за Србија

Српската пејачка Романа излезе од затвор во Австралија и чека депортација за Србија Таа со својот дечко беше уапсена затоа што фалсификувале дваесетина картици местејки читачи на разни банкомати и […]

Црна хроника

СЕНЗАЦИОНАЛНО: Од семејна куќа украдени скоро 1 милион евра во кеш

СЕНЗАЦИОНАЛНО: Од семејна куќа украдени скоро 1 милион евра во кеш Сторителот влегол во куќата и одзел три кеси со 800.000 евра, 60.000 американски долари, 50.000 швајцарски франци и 1 […]