Ознака: кражба

Вести Занимливости

Украдени 50.000 маски од болнички магацин во Келн

Непознати лица украле 50.000 маски за лице од магацин за медицински материјали и заштитна опрема во германскиот град Келн. Кражбата била забележана вчера утрото од еден од вработените. – Ова […]

Занимливости

Украл автомобил со штотуку починат маж

Американец од Лос Анџелес, Калифорнија, украл автомобил во којшто се наоѓало тело на штотуку починат маж. -Погребникот го паркирал возилото пред црква, оставајќи го моторот вклучен додека внесувал еден од […]

Вести

Коронавирусот ја спасил од силување: Девојка со кашлање го избркала напаѓачот

Кинескиња со кашлање избркала маж, кој сакал да ја силува. Таа му кажала дека само што се вратила од кинескиот град Вухан, по што силувачот избегал. Осомничениот, идентификуван од полицијата […]

Вести

Белгија: Осуден на 3 години затвор поради кражба на велосипед, судот утврдил еколошки злостор

Судот во Брисел изрече тригодишна затворска казна за украден велосипед и оцени дека станува збор за “еколошки злостор“. Судијата оценил во својата аргументација дека со кражбата на велосипедот не само […]

Сцена

Српската пејачка Милица Тодоровиќ го тужи зетот бидејќи ја ограбил- кога ќе дознаете колку пари и украл целосно ќе ја поддржите

Како гром од ведро небо одекна веста во соседството дека пејачката Милица Тодоровиќ го тужи својот зет за сестра кој беше и нејзин долгогодишен менаџер. Имено поради ново настанатата ситуација […]