Ознака: кражба

Црна хроника

Кавадарчанка од туѓа дебитна картичка си подигнувала пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(34) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. МВР […]

Вести

Фатен како краде во супермаркет, а пред неколку дена си купи остров вреден 8 милиони долари

На Флорида е уапсен маж, фатен во кражба во супермаркет, иако само неколку дена пред тоа си купил остров вреден 8 милиони долари. Ендрју Липи е обвинет за кражба во […]

Црна хроника

Украден автомобил пред очите на сопственикот во Скопје

Вчера во полициската станица, З.М.(32) од Скопје пријавил дека околу 14 часот на паркинг на кејот на Вардар непознат сторител го одзел неговото возило „Фолксваген пасат”, користејќи го оригиналниот клуч. […]

Црна хроника

Фатен на дело: Македонец вработен во Швајцарска пошта крадел накит и мобилни од пакети

Македонски државјанин бил осуден на условна затворска казна поради тоа што крадел накит и мобилни телефон од пакети во поштата во Фрауенфелд, Швајцарија каде што бил вработен. Ова е втор […]

Црна хроника

Украле 640.000 денари од винарија, пола пари им изгореле додека го отворале сефот

Полицијата уапсила седумина кои ограбиле винарија во Гевгелија, од каде украле близу 17.000 евра во денари и евра. Крадците биле откриени откако сакале да разменат во банка дел од банкнотите […]

Видео

СКАНДАЛ: Познат Адвокат од Штип фатен на дело како краде паричници!(видео)

Невидено. За жал и ова има. Во тектстов може да погледнете видео снимки од безбедносни камери во Дуќан за чанти, паричници и слично во Штип каде еден познат адвокат и […]

Видео

Скопјанец објави снимка од крадците кои среде бел ден му го ограбуваат домот (Видео)

Скопјанец објави видео-снимка од неговата спална соба додека две лица претураат по домот. Лоповите влегле во неговиот стан, деактивираќи го претходно алармот. Барале, претурале, додека скриената камера ги снима.