Ознака: Кралица Елизабета

Сцена

Кралицата Елизабета била многу дарежлива со подарокот за младоженците, но е проколнат!

Иако кралскиот пар треба да се откаже од поголемиот дел од свадбените подароци во вредност од 8 милиони фунти, кои ги примиле од непознати дарувачи и компании кои по тој […]

Сцена

Кралицата Елизабета и принцот Филип одбележуваат 70 години брак

Британската кралица Елизабета, која владее со Обединетото Кралство и дел од земјите од Комонвелтот, веќе 65 години, в понеделник ќе прослави 70 години брак со принцот Филип, војводата од Единбург.Додека […]

Занимливости

Според стандардите на британските лекари кралицата Елизабета е алкохоличарка

Кралицата Елизабета Втора секој ден пие четири алкохолни пијалоци, што според стандардите на британското здравство ја прави алкохоличарка.Таа се држи секогаш на истите дози и секогаш на истите пијалоци. Нејзиното […]

Сцена

НЕ СМЕЕ „ДА ПИСНЕ“ ОД КРАЛИЦАТА: Елизабета му викаше на Вилијам пред публиката!

Тој е женет 33-годишен татко на две деца, со сериозна работа како пилот на хеликоптер за брза помош. Да додадеме дека тој е идниот британски крал.Сепак, принц Вилијам докажа дека […]