Ознака: кревет

Занимливости

Исечкала кромид и го ставила покрај кревет во текот на ноќта – кога се разбудила, имала што да забележи…

Без оглед на непријатниот мирис и солзите во очите, кромидот е една од најделотворните намирници на светот, согласни се експертите. Кромидот нуди неверојатни здравствени предности, толку големи и потребни за […]

Живот

Што ќе се случи ако спиеме со чаша вода под креветот?

Недостатокот на сон прави по станувањето да се чуствуваме уморни. Згора на тоа, е една од главните причини за дебелеењето. Околу 15% од луѓето страдаат од несоница. На човечкиот организам […]

Занимливости

Забележале сомнителна сенка под креветот, кога се наведнале да видат што има – ќе се онесвестеле

Брачен пар од Феникс неодамна доживеа непријатно изненадување кога под креветот во спалната соба виделе чудна сенка. Се наведнале да видат за што станува збор, па за малку ќе останеле […]

Занимливости

Кревет од 280.000 долари

Британскиот произведувач на кевети, „Savoir“, повторно нè воодушевува. После претставувањето на „Max 01“ и „Harlech 12“ креветите пред две години, славниот бренд сега креирал модел од кој ќе ви се […]