Ознака: куманово

Вести

Нема карантин за Куманово

Нема карантин за Куманово. Не е потврдено барањето на градоначалникот на Куманово за градот да се стави во 14 дневен карантин, на денешната седница на Владата. На сила остануваат претходно […]

Вести

Зошто Филипче не знаел дека градоначалникот на Куманово е тестиран за КОРОНА?

Зошто Филипче не знаел дека градоначалникот на Куманово е тестиран за КОРОНА? Филипче, на вечерашната прес-конференција, која ја одржа од самоизолација, рече дека владините претставници кои вчера биле во Куманово […]

Вести

КОРОНАВИРУС во Македонија: Нови 107 заболени и еден починат во последните 24 часа

КОРОНАВИРУС во Македонија: Нови 107 заболени и еден починат во последните 24 часа Околу 1100 луѓе во Македонија сега се потврдено заразени од КОРОНА ВИРУС. До сега имаме починати 46 […]

Вести

6 новозаболени медицински лица во кумановската болница

6 новозаболени медицински лица во кумановската болница Позитивни  резултати пристигнале денеска, а се работи за медицински сестри и акушерки. Во понеделникот биле земени брисеви од 71 вработен а се уште […]

Вести

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина!

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина! Попладнето на Клиниката за инфективни болести почина 27 годишната родилката од Куманово. Таа минатата недела предвреме беше породена со машко […]

Вести

КОРОНАВИРУС: 6 нови смртни случаи и нови дијагностицирани 29

КОРОНАВИРУС: 6 нови смртни случаи и нови дијагностицирани 29 „Имаме пет починати пациенти, четворица на Клиниката за инфективни болести (од нив еден од Куманово, од Лабуништа, од Челопек, од Штип) […]

Вести

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирусот

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирусот Уште двајца кумановци ја изгубиле битката со коронавирусот, соопшти вечерва градоначаникот на Куманово, Максим Димитриевски во гостувањето на Топ Тема на Телма. […]

Вести

Во Куманово втор ден целосен карантин- улиците празни, граѓаните се храбрат на социјалните мрежи

Куманово втор ден од викенд карантинот. Тивко е, улиците се празни. Граѓаните се повлекоа во домовите од петокот кога Владата донесе одлука да се воведе забрана за движење во градот.Забраната […]

Вести

Кумановската болница во сериозна опасност, премногу здравствени работници се заразени со корона вирусот

Кумановската болница во сериозна опасност, премногу здравствени работници се заразени со корона вирусот Дури 13 здравствени работници од кумановската болница се позитивни на корона вирусот. Податоците варираат од 11 до […]