Ознака: куманово

Црна хроника

Го удирале со тупаници и го мачеле со електро-шокови, кривична за тројца Кумановци

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (46), Р.С. (44) и Н.С.(22), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.Како што е наведено во полицискиот […]

Црна хроника

Драма во Куманово: Средношколка киднапирана на голем одмор

Вчера во 15,00 часот во СВР-Куманово, жител од с.Лојане Општина Липково, пријавил дека малолетно девојче, ученик во Средното училиште „Перо Наков“ во Куманово, била грабната претходниот ден.Имено, околу 10,00 часот […]

Вести

Дете прегазено во Куманово, пренесено во Клинички центар

Десет годишно дете е прегазено од автомобил вчера вечерта околу 20 часот на улицата „Доне Божинов“ во Куманово.Автомобил „Опел“ управуван од 30 годишниот кумановец Т.О. удрил во детето кое се […]

Вести

Празнина без луѓе, функционери без народ, дури и членството на СДСМ од Куманово, Скопје и Крива Паланка ја бојкотираше врхушката

Пелинце никогаш не било попразно. Неколку партиски делегации, 30-тина пензионери, а најбројни беа стотици полицајци во униформа и цивил. МПЦ не испрати свои претставници со што испрати силна порака до […]

Политички партии

Незаинтересираноста на градоначалникот Дамјановски и локалните власти може да се види насекаде

Неодговорноста и незаинтересираноста на градоначалникот и локалните власти може да се види насекаде, не постои село, населба и улица во која не можат да се видат трагите на повеќедецениското неработење […]

Вести

Шерифското однесување на Дамјановски граѓаните го гледаат со свои очи

Лагите и манипулациите од СДС и Дамјановски не поминуваат. Тие сами се залажуваат ако мислат дека некој однадвор го креира револтот на граѓаните, соопшти денеска Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од […]

Вести

Ѓорѓиевски: Владата на Заев нема намера да го реши проблемот со кумановските стечајци

Ѓорѓиевски: Владата на Заев нема намера да го реши проблемот со кумановските стечајци -Со овој амандман што го бараме, за рестартирање на фирмите под стечај, предвидено е на заинтересираните инвеститори по […]

Вести

Дамјановски со срамни навреди кон граѓанка на Куманово

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски денеска на прес конференција нападна сограѓанка.Првото прашање кое го постави денеска градоначалникот на граѓани кои го прашаа и му укажаа на нивните маки и проблеми кои […]

Вести

Кумановци револтирани од неработењето на СДСМ во градот

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски денеска влезе во конфликт со своја сограѓанка откако таа ја прекина неговата прес-конференција за да ги каже проблемите кои ги има.Додека градоначалникот даваше изјава за медиумите […]

Издвојуваме

Куманово доби спортско-рекреативна зона- донација од Пивара Скопје и компанијата Coca- Cola

Вчера во Куманово официјално беше отворена седмата „Coca-Cola Активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola, за промоција на активниот начин на живот и добробит […]