Ознака: куче

Балкан

Фотографија од Хрватска која крши срце: Кучето го чека својот сопственик, но тој нема да се врати…

Многу кучиња се исплашија по разорниот земјотрес во Петриња, Сисак, Глина и околината, па побегнаа од своите домови. Некои се вратија и ги „чуваа“ урнатините, а некои сè уште талкаат, […]

Сцена

Шокантна сцена: Познатата српска глумица снимена како го клоца кучето среде бел ден во центарот на Белград

Една од најпознатите српски актерки, Слобода Слоба Миќаловиќ, луѓето едноставно ја обожаваат, но по оваа сцена, веројатно многумина ќе го сменат своето мислење за неа. Имено, Слобода неодамна зеде домашно […]

Занимливости

Направи хаос во станот, па глумеше дека не е виновен

Сопственик на хаска и златен ретривер непријатно се изненадил откако враќајќи се во домот наишол на вистински хаос. Кога ја прегледал снимката од надзорната камера, му станало јасно кој е […]

Занимливости

Изминал 60 километри сам, за да се врати дома – Приказната за ова изгубено куче ќе ве остави со солзи во очите

Сопственик на куче го заборавил своето милениче на бензинската пумпа, но по 26 дена и минати 60 километри далеку од домот, тоа се вратило во својата куќа. Кучето Доу Доу, […]

Занимливости

Можете ли да го пронајдете кучето на оваа фотографија? На сопственикот му биле потребни речиси 10 минути за да го воочи

Кога станува збор за криење и камуфлажа, мачките се вообичаено подобри од кучињата. Интернетот е преполн со фотографии од добро скриени мачки кои е навистина тешко да се пронајдат. Но, […]

Занимливости

Куче поминало 80 километри за да се врати во стариот дом

Кучето Клео го напуштило сегашниот дом на своите сопственици во американската сојузна држава Канзас и заминал во домот каде што предходно живееле во Мисури. Тој одел 80 километри на тој […]

Занимливости

Запознајте го Ерос: Кучето кое доставува намирници на своите соседи

Жителите на Меделин, Колумбија секојдневно ги поздравува едно куче со неговата опашка носејќи кошница полна со намирници. Ерос е 8-годишно куче кое е обучено да ги доставува наминирниците кои луѓето […]