Ознака: лажење

Занимливости

Зошто не треба да паничите ако детето почне да лаже?

Врз основа на истражувањето предводено од Канг Ли, професор по психологија на Универзитетот во Торонто, децата почнуваат да лажат многу рано. Меѓу децата на две години кои прозбореле, 30 проценти […]

Видео Издвојуваме

Љупчо Николовски: Мицковски воведува политика на лажење, партијата се ситни забрзано

Љупчо Николовски: Мицковски воведува политика на лажење, партијата се ситни забрзано Во свое излагање при настап на ТВ 24 Николовски рече дека партијата забрзано ја губи својата основа, а кампањата […]

Живот

Овие 9 работи прават да бидете помалку атрактивни за другите

Без разлика дали сте во врска или не, сите луѓе сакаат да привлекуваат внимание и да бидат атрактивни за другите. А, бројните истражувања покажаа дека не е важно како изгледате, […]

Избор на уредникот

Александар Герасимовски злоупотребен во лажна вест која е намерно пласирана

Срамота е што се се објавува на некои пАртали, кои за да се додворат на партиско лидерство, или за ситна благодет, се подготвени да газат по се. Не им е […]