Ознака: лак за коса

Живот

Дезодорансите, шминката и лаковите за коса во канцелариите 20 пати повеќе загадуваат од отворено

Научниците од Универзитетот Пурду во САД спроведоа истражување за чистотата и квалитетот на воздухот во канцелариите. Во четири канцеларии биле постевени сензори, кои го следат степенот на загадување на воздухот […]

Живот

Со помош на овој ГЕНИЈАЛЕН ТРИК, кажете му ЗБОГУМ на ЦЕЛУЛИТОТ

Доколку имате целулит на нозете, ова е трикот кој  ги  решава сите женски проблеми.Лесно и  едноставно, испрскајте го пределот на телото  каде што имате целулит. Тој  дел веднаш ќе се […]