Ознака: лекови

Занимливости

За безгрижен летен одмор не тргајте без овие работи: Што треба да содржи вашата патна аптека?

Статистиката говори дека секој човек, на годишен одмор, просечно е болен два до два ипол дена. Затоа, многу е важно добро да се подготвиме пред патувањето и да понесеме: лекови, […]

Сцена

Лекови, игли и кукла: Објавени фотки од собата на Мајкл Џексон од денот кога почина

Новиот документарец Killing Michael Jackson ќе открие морничави детали, како и прв поглед во спалната соба на пејачот од дента кога почина од срцев удар предизвикан од предозирање. Лекови, порака […]

Живот

Лековите во ниеден случај не ги земајте со сокови, еве зошто

Пиење лекови со сокови, а особено со одредени видови, прилично може да го намали нивното дејство. Ова пред сè се однесува на соковите од грејпфрут и портокал, доколку истовремено се […]

Сцена

Се обиде да ги сокрие и побегне: Карлеуша во „Ѕвездите на гранд“ со лекови излезе од автомобилот

Јелена Карлеуша кришум се врати од Кина и отиде на снимањето на Ѕвездите на Гранд, каде не се одвојувала од својот телефон и лекарствата.Таа цело време е под присмотра на […]

Вести

Внимателно со лековите доколку се подготвувате за патување

Честите патувања, викенд одмори на море или на езеро, на планина или на река, значат и поголема изложеност на организмот на надворешни влијанија и зголемена појава на алергии и вирусни […]

Вести

Ристески: На онкологија досега немало олку нови лекови како годинава и претходната

Воведени нови лекови за терапија на шест типови малигни заболувања, што претходно не беа достапни во Македонија.Терапијата за малигни заболувања на бубрег и кожа веќе е воведена и достапна на […]

Вести

Историски чекор напред: Се воведуваат нови лекови за терапија на шест типови малигни заболувања

Се воведуваат нови лекови за терапија на шест типови малигни заболувања, што претходно не биле достапни во Македонија, изјави денеска министерот за здравство Никола Тодоров при посетата на Универзитетската клиника […]