Ознака: лето

Мода

Задолжителен за ова лето: Бел фустан на кој нема да му одолеете за време на топлите денови

Секоја девојка треба да го има ова парче облека во својата гардероба. Во овој случај, не е важно каков е вашиот стил. Сите ја обожаваат белата боја, а фустанот кој […]

Живот

Доктор открива зошто коронавирусот нема да престане на лето и дали комарците ќе го забрзаат неговото ширење…

Д-р Фахем Јунс, инфектолог, ги разбива сите митови за коронавирусот кои што досега сме ги слушнале. Д-р Фахем Јунс, шеф на одделението на инфективни болести на универзитетот во Мериленд, на […]

Мода

Нова трендсетерака комбинација: Ова е премногу шик, ама сите пуштија крик

Иако во теорија овие две бои не би требало да се комбинираат, во пракса, тие изгледаат неодоливо. Пастелната зелена и виолетовата во комбинација даваат многу шик изглед.   View this […]

Нега и убавина

Кои се најчестите опасности на плажа и како да се заштитите?

Одморите на плажа се можеби најубавото нешто, особено ако патувате и со деца. Но иако посетата на плажата може да биде навистина забавна, и овде постојат неколку опасности за коишто […]

Занимливости

Како обичните чорапи да не ѕиркаат од летните чевли?

Во летен период, кога претежно носиме балетанки и мокасинки, соодветните чорапи знаат да бидат предизвик. Па, како обичните чорапи да ги минимизирате, за да не ѕиркаат од чевлите? Брендот за […]

Нега и убавина

Овие прашања се најголемите проблеми кои ги мачат жените во лето, а еве ги одговорите за нив дадени од гинеколог!

Ова се пет конкретни прашања поставени на гинеколог во САД, кој одлучил јавно да ги сподели, а ние во целост ви ги пренесуваме. Дијагностицирана ми е вагинална инфекција и препишана […]