Ознака: лето

Вести

СВР Скопје започнува со кампањата „Лето без пожари“

Одделението за превенција во СВР Скопје денеска на Средно Водно, на потегот Жицница-Милениумски крст, ќе започне со реализација на Кампањата „Лето без пожари“.Основна цел е превентивно делување во насока на […]

Живот

Направете природно МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ и заштита на вашата кожа

Продавниците се полни со различни средства за сончање, но исто така вие можете и сами да направите масло кое истовремено ќе ја штити и негува вашата кожа.Природен восок и масло […]

Сцена

Лејди Гага летово ќе стапне на „лудиот камен“

Најдобрата пријателка на Лејди Гага деновиве за медиумите изјави дека пејачката размислува летово да ја круниса со брак врската меѓу неа и нејзиното момче Тејлор, која ја започнаа во септември […]

Вести

Австралија го доживеа најтоплото лето во историја

Австралија го доживеа најтоплото лето во историјата, а температурите и требале да растат во иднина со зголемувањето на глобалното затоплување, предупреди во понеделникот владината климатска комисија. Австралија на 7-ми јануари […]

Занимливости

Во 2013 не чека најтоплото и најдолгото лето

  Глобалните температури во наредната година ќе бидат за 0,57 степени над долгогодишниот просек од 14 степени Целзиусови, поради што 2013 година ќе биде една од најтоплите години кои се […]