Ознака: лето

Локална самоуправа

Совети како Аеродромци да се заштитат од топлото време

ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје“ во соработка со Општина Аеродром во текот на летниот период на повеќе локации низ општината организира акции со бесплатни превентивни прегледи и совети за заштита […]

Издвојуваме

Како Марко Новески и згодната девојка го пронајдоа решението за скопските пеколни горештини?

Водителот Марко Новески и згодната девојка во бикини беа главен фокус на случајните минувачи минатата недела во Скопскиот градски парк, но и на целата јавност, откако нивните фотографии излегоа во […]

Живот

Синдром на смрдливи тестиси: Што да сторите за меѓуножјето да ви остане миризливо и свежо

Високите летни  температури создаваат доста проблеми, што  на сопствена кожа и тоа како  го чувствуваат мажите. Сите оние кои  се склони на потење имаат  тешкотии со  хигиената „таму  долу“ поради […]

Хороскоп

Овие знаци во текот на летото ќе ја запознаат љубовта на својот живот

Ѕвездите порачуваат дека во  текот на 2016 година некои  знаци  ќе имаат повеќе среќа во љубовта.ВодолијаПрипадниците на овој знак ќе имаат најголеми шанси за брак. Многу жени родени во знакот […]

Балкан

Запознав тројца мажи, испив пијачка и повеќе на ништо не се сеќавам…

За две туристки одморот од соништа се претвори во ноќна мора и од одморот од Хрватска се враќаат со траума која ќе памтат цел живот.Во првиот случај, 25-годишна Канаѓанка пријавила […]

Живот

ВНИМАНИЕ! Пет докази дека апостолките се најопасните летни обувки!

Најлесно е да се поднесат топлите денови со боси стапала. Затоа не зачудува што многумина одлучуваат да носат апостолки со кои се олеснува чувството на топлина.Но, овој летен хит може […]

Живот

Корисни совети за трудниците, за справување со топлите денови!

Бремените жени се соочуваат со големи тешкотии за време на летните топли месеци. Тешки нозе, отечени стапала и вртоглавица, се само некои од типичните летни тегоби. Следуваат осум совети како […]

Колумни

РЕВОЛУЦИОНЕРЕН ОДМОР

Лето 2016. Јули. Скопје. Прва асоцијација што ми доаѓа е хаштагот #НеСеДише, штета што ја нема повеќе таа апликацијата од зимоска кога моите драги сограѓани „се бореа за воздух“. Дрва […]